Vaistai
negydo
skausmo...

Visual picture 1 Visual picture 2 Visual picture 3 Visual picture 4

Lietuvoje yra daugybė kineziterapeutų, juos ruošia dešimt švietimo įstaigų. Paradoksas, tačiau jeigu išeitume į gatvę ir  joje sutiktų žmonių paklaustume, ar jie žino, kas yra kineziterapeutas ir ką jis daro, daugelis į šį klausimą atsakymo greičiausiai nežinotų arba būtų susidarę kiek klaidingą nuomonę. Todėl šiame skyriuje pateiksime keletą populiariausių "mitų" apie kineziterapiją.

Pirmiausia norime pabrėžti, kad kineziterapijos paslaugoms teikti yra reikalinga licencija, o specialistas, norintis dirbti kineziterapeutu, privalo turėti kineziterapijos bakalauro arba magistro išsilavinimą.

Populiariausi "mitai" apie kineziterapiją:

  • PIRMAS MITAS - kineziterapijos procedūra yra labai skausminga.  Nežinia kodėl, tačiau didelė dalis žmonių galvoja, kad kineziterapijos procedūros yra labai skausmingos.

Realybė: Po kineziterapijos procedūros dėl aktyvesnio krūvio galite jausti laikiną nuovargį ar lengvą raumenų skausmą, tačiau tai yra normalu. Visgi, nereikėtų pamiršti ir to, kad procedūros yra skirtos gydyti traumoms, o ne bloginti būklei.

  • ANTRAS MITAS - prieš apsilankant pas kineziterapeutą reikia pasikonsultuoti su šeimos gydytoju.  Dauguma žmonių galvoja, kad norint apsilankyti pas kineziterapeutą reikia turėti gydytojo siuntimą.

Realybė: Mes esame privatūs kineziterapeutai ir jokio siuntimo nornt apsilankyti pas mus nereikia.

  • TREČIAS MITAS - kineziterapeutas išrašo vaistus. Nemažai žmonių galvoja, kad kineziterapeutai išrašo vaistus.

Realybė: Šis įsitikinimas yra neteisingas, nes kineziterapeutas neišrašo jokių vaistų. Priešingai, kad kineziterapeutas tiksliau nustatytų susirgimą yra nepatartina vartoti vaistų prieš atvykstant į konsultaciją.

  • KETVIRTAS MITAS - kam eiti pas kineziterapeutą, kai galiu išsigydyti pats (-pati)?

Realybė: Mūsų organizmas yra sukurtas taip, kad kai kurias traumas galima išsigydyti pačiam, tačiau dauguma atvejų kineziterapeutas Tau padės greičiau pasveikti, sumažins skausmą bei traumos atsinaujinimo tikimybę. Pavyzdžiui: kelio sąnarys po traumos normaliai funkcionuoti pradeda po keleto savaičių, tačiau tikimybė, kad gyjimas po traumos užsitęs ar trauma pasikartos išlieka didelė. Si kineziterapeuto pagalba kelio sąnarys  pilnai funkcionuoti pradės daug greičiau, o sustiprinus tam tikrus raumenis tikimybė, kad trauma pasikartos sumažės iki minimumo.

  • PENKTAS MITAS - kineziterapeutas ir sporto treneris yra tas pats

Realybė: Sporto treneriai ir kineziterapeutai yra dvi skirtingos profesijos. Kineziterapeutai žiūri per "medicininę prizmę" ir parinkdami pratimus atsižvelgia į traumos pobūdį, pratimų atlikimo taisyklingumą, sunkumą, bei taiko prevencines priemones. 

  • ŠEŠTAS MITAS - kineziterapija yra skirta atletams, sportininkams - profesionalams, arba žmonėms po sunkių traumų.

Realybė: Tai yra dažnas ir visiškai neteisingas mitas. Kineziterapija tinka visiems žmonėms turintiems kaulų - raumenų sistemos problemų. Šis mitas kilo dėl to, kad dažniausiai per televiziją ir radiją matome, bei girdime apie tai, kaip sportininkams po traumų padėjo jų kineziterapeutai. Tačiau kineziterapeutų paslaugomis gali naudotis ne tik sportininkai. Realybėje, paprasti žmonės daug dažniau naudojasi kineziterapeutų paslaugomis, tik to nematome per televiziją.

  • SEPTINTAS MITAS - kineziterapeutas ir masažistas yra tas pats.

Realybė: kineziterapija apima keletą skirtingų "terapijų", tokių kaip - gydomoji mankšta, lazerio terapija, elektroterapija, hidroterapija, ultragarso terapija ir t.t., o masažas yra tik vienas iš komponentų.


5 judesiai, kineziterapija, mankšta, masažas, skauda juosmeni, skauda nugara, skauda mentis, skauda galva, skauda kakla, skauda sanarius, peties trauma, kelio trauma, girnelės trauma, rankos trauma, mankšta su kamuoliu, mankšta namuose, mankšta su guma, mankšta ant kilimėlio, pratimai su kamuoliu, skolioze, mielopatija, elektrostimuliacija, rankos skausmas, kaklo raumenys, spondilioze, skausmo blokada, po insulto, kudikiu masazas, kaklo patempimas, pratimai, neuropatija, manksta, slanksteliai, maudžia, radikulopatija, degeneracija, padagra, osteofitai, stuburo slanksteliai, mentis, isvarza, prolapsas, protruzija, surakino nugara, supute nugara, strijos, ekstruzija, nykstelejo koja, ciurna, skauda strenas, celiulitas, isniro, isniro koja, patempiau, patempta, fastum gel, manksta po gimdymo, masazo nauda, artritas, reumatoidinis artritas, reabilitacija, stuburo operacija, fizioterapija, netaisyklinga laikysena, skolioze, skoliozes gydymas